Drugie spotkanie Izby Ekonomii Społecznej

Za nami drugie spotkanie Izby Ekonomii Społecznej przy OFOP-ie. We wtorek 19.02.2013 r. jej przedstawiciele spotkali się w Warszawie. Spotkanie składało się z trzech części; pierwszą poświęcono na skrót wydarzeń z grupy strategicznej i prawnej rządowego Zespołu ds. rozwiązań systemowych w zakresie ekonomii społecznej. Druga przebiegała pod znakiem zapoznawania się z ideą B-CORP-ów i możliwością jej implementacji nad Wisłą oraz ewentualnym udziałem Izby w takim przedsięwzięciu. Trzeci część posłużyła refleksji nad tym, jakimi sferami jeszcze mogłaby zajmować się Izba, by w pełniejszy sposób odpowiadać na potrzeby krajowej ekonomii społecznej. W załączeniu prezentujemy protokół, który przybliża ww. tematy.

Po oficjalnej części spotkania, większość członków i członkiń Izby udała się na półoficjalny klub dyskusyjny do Łysego Pingwina (co staje się już świecką tradycją), gdzie narodził się m.in. pomysł wskrzeszenia dziedzictwa Towarzystwa Kooperatystów w formie spółdzielni, która wspierałaby inicjatywy obywatelskie i spółdzielcze.

Podczas łódzkiego panelu ekspertów ekonomii społecznej, na którym znalazło się troje reprezentantów Izby – Piotr Frączak, Ilona Pietrzak i Maria Nowakowska padł ponadto pomysł opracowania w ramach Izby dodatkowych – jakościowych – kryteriów certyfikacji OWES, które mogłyby uzupełnić propozycje Małopolskiej Szkoły Administracji.

Jak widać w Izbie duch nie ginie i przed nami coraz więcej pracy.

ZałącznikWielkość
2013_02_19_protokol_z_zebrania_ies.pdf59.4 KB