Włącz się w tworzenie nowego narzędzia CIVICUSa i monitoruj społeczeństwo obywatelskie!

Od 2007 roku OFOP jest członkiem Światowej Federacji Organizacji Pozarządowych i Woluntarystycznych CIVICUS. W tym roku nasza Federacja została zaproszona do koordynowania pilotażowego programu nowego narzędzia the Civic Pulse na terenie Polski. Możecie je współtworzyć razem z nami!
 
Civic Pulse to internetowa platforma, która ma być narzędziem do badania społeczeństwa obywatelskiego na świecie poprzez ankietowanie jego liderów i analizę ich odpowiedzi. Będzie to część składowa innych narzędzi CIVICUSa. Ankieta została przetłumaczona na j. polski a jej wypełnienie nie zajmie więcej niż 10-15 minut raz na 3 miesiące. Wyniki będą podawane to publicznej wiadomości w jak najbardziej obrazowej i przystępnej formie. Docelowo the Civic Pulse ma działać we wszystkich państwach świata, a dzięki Wam Polska ma szansę zostać pionierem.
 
Dla tych, którzy chcieliby zapoznać się ze szczegółami metodologii i dowiedzieć się skąd ten pomysł, załączamy opis projektu w j. angielskim i nieoficjalne tłumaczenie na j. polski. Do pobrania u dołu strony.
 
Ponieważ projekt zakłada zadanie pytań liderom społeczeństwa obywatelskiego w wybranych krajach, koordynatorzy zwrócili się z prośbą o pomoc do naszej Federacji.
Prosimy, by wszyscy przedstawiciele aktywnie działających organizacji pozarządowych w Polsce, zastanowili się nad udziałem w projekcie. Jeśli wyrażą Państwo zgodę, OFOP przekaże dane kontaktowe organizacji CIVICUS, która już bezpośrednio się z Państwem skontaktuje. Prosimy także o informację, jeśli znacie kogoś, kto również byłby zainteresowany wzięciem udziału w projekcie jako aktywny przedstawiciel sektora.
 

Zgłoszenia można nadsyłać na adres program.czlonkowski[at]ofop.eu Chętnie odpowiemy też na Wasze pytania.

ZałącznikWielkość
civic_pulse_concept_note_final_.pdf256.96 KB
the_civic_pulse_-_wprowadzenie2.pdf307.09 KB