Zapraszamy na Walne Zebranie OFOP!

Szanowne Reprezentantki, Szanowni Reprezentanci.

Zapraszamy Was serdecznie na coroczne Walne Zebranie Członków OFOP.

Tym razem spotykamy się jednego dnia, 29 maja 2017 r. Obradować będziemy od 10.30 do 16.00 w Warszawie, w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej, przy ul. Jasnej 1.

 

KWESTIE ORGANIZACYJNE

Zmiana Reprezentanta/Reprezentantki na Walne Zebranie
Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w Walnym Zebraniu prosimy o przesłanie nam skanu upoważnienia do reprezentowania organizacji na Walnym Zebraniu przez innego członka organizacji, oryginał tego dokumentu prosimy zabrać ze sobą na Walne Zebranie.

Jeśli zmienił/a się u Państwa reprezentant/ka organizacji prosimy o wysłanie skanu oficjalnego pisma zarządu o zmianie przedstawiciela, a oryginał tego dokumentu prosimy zabrać ze sobą na Walne Zebranie.

Składki członkowskie
Przypominamy o opłaceniu składek za rok 2017 oraz ewentualnych zaległych. Szczegóły  na temat wyliczenia składek w Strefie Członkowskiej na stronie OFOP-u. Wkrótce będziemy kontaktować się z Wami w tej sprawie.

Zgłoszenie do udziału w Walnym Zebraniu
Dla usprawnienia organizacji tego wydarzenia prosimy o zgłaszanie swojego udziału za pomocą formularza do dnia 18 maja 2017 r. 

Program spotkania zawierać będzie następujące elementy:

Wybory do zarządu
Podczas Walnego Zebrania odbędą się  wybory trzech osób do zarządu. Osoby chętne do pracy społecznej w zarządzie prosimy o przesyłanie kandydatur poprzez formularz zgłoszeniowy (w załączeniu na dole informacji) do dnia 15 maja 2017 r. do godz. 12.00 na adres  [email protected] (prosimy o wpisywanie w temacie wiadomości hasła „zgłoszenie kandydatury do zarządu”).

Na podstawie zebranych zgłoszeń w dniu 16 maja opublikujemy na naszej stronie internetowej sylwetki zgłoszonych  kandydatek i kandydatów.

Sprawozdania
Podczas zebrania odbędzie się zatwierdzanie sprawozdań. Niebawem zamieścimy na stronie internetowej sprawozdania: finansowe i merytoryczne za rok 2016 do zapoznania się przed spotkaniem.

Regulamin składek członkowskich
27 kwietnia br. zakończyły się konsultacje nowego regulaminu składek członkowskich. Wypracowany przez grupę roboczą oraz skonsultowany z Wami regulamin z załącznikami znajdziecie w plikach na dole informacji. Podczas zebrania odbędzie się głosowanie nad przyjęciem tego dokumentu.

Procedura przyjmowania stanowisk
Ważnym elementem działań federacji jest prowadzenie aktywności rzeczniczej w imieniu członków jak i innych organizacji w ważnych dla środowiska pozarządowego sprawach. Przesyłamy Wam do konsultacji wypracowaną przez grupę roboczą propozycję procedury dotyczącą podejmowania interwencji, zajmowania publicznie stanowisk i udzielania poparcia przez OFOP. Zaproponowany dokument jest próbą określenia zasad i procesu podejmowania decyzji w tym zakresie. Znajdziecie go w pliku na dole informacji. Prosimy Was o zgłaszanie uwag do procedury do 15 maja do godziny 12.00 na adres: [email protected]

 

Program spotkania

Szczegółowy program spotkania prześlemy Wam niebawem.

 

We wszystkich kwestiach związanych z Walnym Zebraniem Członków OFOP, bardzo prosimy o kontakt z Katarzyną Kiełbiowską z Programu Członkowskiego ([email protected], tel 884 209 313).

Do zobaczenia!   

 

ZałącznikWielkość
regulamin_skladek_czlonkowskich_projekt_do_zatwierdzenia_na_walnym_2017_od_1.1.2018_projekt_20170321.pdf314.32 KB
deklaracja_2017_-_projekt_20170321.pdf492.65 KB
oswiadczenie_o_wysokosci_przychodow_-_projekt.pdf194.82 KB
procedura_podejmowania_stanowisk_ofop.doc30.5 KB
zgloszenie_zarzad_ofop_2017.doc72.5 KB