Fundacja Aktywności Lokalnej wyróżniona dyplomem w konkursie "Dobry klimat dla rodziny" w konkursie o Nagrodę Pary Prezydenckiej RP

Dotyczy organizacji członkowskiej: 

Szanowni Państwo,

 

w przededniu 3 rocznicy funkcjonowania Karty Różnorodności w Polsce jako członek Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych pragniemy się pochwalić wyjątkowym dyplomem z Konkursu dla pracodawców "Dobry klimat dla rodziny" o Nagrodę Pary Prezydenckiej RP.

 

Otóż, przedstawiciele naszej organizacji uczestniczyli w uroczystej gali "Dobry klimat dla rodziny" 3 lutego br. w Warszawie na zaproszenie Pary Prezydenckiej.

 

Fundacja Aktywności Lokalnej znalazła się w gronie podmiotów, które włączają się w ten "dobry klimat dla rodziny" w Polsce. Zwłaszcza cieszy nas fakt, że nasza fundacja jako pracodawca społeczny miała okazję zaakcentować swoją obecność w tej dziedzinie. Uznanie Kapituły Konkursu i spotkanie z Parą Prezydencką z tej okazji to dla każdego ogromnie przyjemne wyróżnienie. Uroczystość wyjątkowa, wzruszająca i skłaniająca do refleksji.

 

Domyślamy się, że kapituła konkursu nie miała łatwego zadania, zatem szczególne gratulacje należą się głównym laureatom.  Zauważamy jednak, że w tym gronie znalazły się same firmy, a te w znacznej mierze są jednak nastawione na osiąganie zysku. Największym wyzwaniem dla organizacji społecznych jest wygospodarowanie dodatkowych środków na szereg rozwiązań, które odzwierciedlają ideę tzw. work-life balance i tworzenie dobrego klimatu dla rodziny. Wiele wyzwań też jest po stronie pracodawców publicznych, do których należą uczelnie, szkoły czy administrację. Wiemy, że jeszcze czeka nas trochę pracy, ale i tak jesteśmy dumni z tego co już udało się wypracować - udało nam się stworzyć żłobek (wyzwanie dla wielu gmin!), wdrożyć w praktyce elastyczne formy zatrudnienia i organizacji czasu pracy, przeprowadzić wiele akcji i kampanii społecznych, w których w dużej mierze angażowało się wiele osób z całymi rodzinami. Jesteśmy pewni, że organizacje to dobre miejsce na aktywność rodziców, nie tylko społeczną, ale też zawodową. Jeśli może pracodawca społeczny - to każdy może przyczyniać się do "dobrego klimatu dla rodziny". Do tego serdecznie zapraszamy!

 

W gali uczestniczyliśmy razem z naszym synem Maksem - wolontariuszem o najdłuższym stażu w organizacji... Gdyż stawiając pierwsze kroki (dosłownie!) wspólnie z nami zaczynał prowadzenie fundacji i jej pierwsze projekty. Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski otrzymał z rąk Maksa naszą maskotkę - pingwinka cesarskiego, który jest symbolem godzenia ról kobiet i mężczyzn w opiece nad dziećmi, a dla nas miał kluczowe znaczenie przy realizacji projektu "MAM DZIECKO - PRACUJĘ (...)", w który w całym kraju zaangażowało się ponad 1.200 osób.

 

Przy okazji pragniemy złożyć ogromne podziękowania dla naszych sympatyków oraz współpracowników, praktykantów i wolontariuszy oraz ich rodzinom i najbliższym, zwłaszcza dzieciom.

Iwona i Jacek Janiccy

 

 

Informacja o Fundacji Aktywności Lokalnej w załączeniu.

Wybrane zdjęcia do wykorzystania w państwa serwisach prasowych:

https://www.dropbox.com/sh/mbsabqjutwgae3b/AABFRndNNSO85KMyM0zos0o2a?dl=0

 

Prezydent RP Bronisław Komorowski i Maks Janicki (8 lat) - wolontariusz z najdłuższym stażem w organizacji (Maks przekazał Prezydentowi RP maskotkę pingwinka cesarskiego - symbol godzenia ról kobiet i mężczyzn w opiece nad dziećmi będącą jednocześnie maskotką projektu "MAM DZIECKO - PRACUJĘ (...):

https://www.dropbox.com/s/851br6jiwbdd618/KPRP_20150203_ERB_330_MaksJanicki.jpg?dl=0

 

Dyplom dla Fundacji Aktywności Lokalnej:

https://www.dropbox.com/s/5buydoq4wo7ybwo/2015-02-03%20_FAL_dobryklimatdlarodziny_000.jpg?dl=0

 

Iwona i Jacek Janiccy z Puszczykowa, założyciele Fundacji Aktywności Lokalnej wraz z dyplomem Konkursu dla pracodawców "Dobry klimat dla rodziny" o Nagrodę Pary Prezydenckiej:

https://www.dropbox.com/s/b16926vnsfm07i2/2015-02-03_FAL_dobryklimatdlarodziny_001.jpg?dl=0

 

 

27.02.2015