Program członkowski

Przyłącz się!

Dołącz do OFOP. Działając razem jesteśmy skuteczniejsi! 

Bez względu na rodzaj i zasięg prowadzonej działalności wszyscy mamy podobne problemy: brak dostępu do informacji o grantach, problemy z procedurami dot. rozliczeń lub znalezieniem partnerów, wymianą doświadczeń, dostępem do szkoleń. Ponadto, gdy otoczenie prawne nie sprzyja naszemu rozwojowi, samodzielnie nie mamy żadnego wpływu na zmianę niekorzystnych regulacji. Pojedynczy głos organizacji nie jest dobrze słyszalny. Działając razem jesteśmy skuteczniejsi.

Rozpoczynamy VIII OFIP. Relacja na żywo!

Będziemy prowadzić relacje na żywo (straming) z sesji plenarnych VIII OFIP. Tych, którzy nie mogą z nami być tego dnia na Uniwersytecie Warszawskim, zapraszamy do śledzenia transmisji  z tego ważnego dla sektora obywatelskiego spotkania.

 

Kategorie:
Słowa kluczowe:

VIII OGÓLNOPOLSKIE FORUM INICJATYW POZARZĄDOWYCH 8-9 września Warszawa

Do poniedziałku 21 sierpnia można zarejestrować swój udział w tegorocznym Forum, które odbędzie się w piątek i sobotę 8-9 września na Uniwersytecie Warszawskim.

Nowy skład zarządu OFOP oraz podsumowanie WZ

29 maja 2017 roku w budynku Krajowej Rady Spółdzielczej odbyło się Walne Zebranie Członków OFOP. Reprezentantki i Reprezentanci udzielili Zarządowi absolutorium za rok 2016. Jak co roku zatwierdzili także sprawozdania finansowe i merytoryczne.

Kategorie:
Słowa kluczowe:

Walne Zebranie Członków OFOP 2017 - sprawozdania i szczegóły organizacyjne

Walne Zebranie Członków OFOP 2017 - szczegóły organizacyjne

Szanowne Reprezentantki i Szanowni Reprezentanci OFOP,

Podpisz apel do Prezydenta o weto ustawy Prawo o zgromadzeniach :: OFOP sygnatariuszem ::

Od 15 listopada w bardzo szybkim tempie trwały prace nad zmianą ustawy Prawo o zgromadzeniach. Ustawa została uchwalona przez Sejm 2 grudnia. Przed posiedzeniem Senatu pod apelem przeciwko wprowadzanym zmianom podpisało się 130 organizacji pozarządowych, w tym Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Dołącz do nas! Zapraszamy do grona organizacji członkowskich OFOP!

Przyjazne dla organizacji pozarządowych prawo, dostępność funduszy publicznych i europejskich, wymiana doświadczeń i wspólne działania.

 

Tylko współdziałając mamy szanse skutecznie i długofalowo tworzyć przyjazne warunki dla aktywności społecznej obywateli w organizacjach pozarządowych, podejmować najtrudniejsze wyzwania i odpowiadać na najważniejsze dla obywateli potrzeby. 

 

Szukamy pracownika/pracowniczki do Programu Monitoringu Funduszy Europejskich!

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) szuka pracownika/pracowniczki do Programu Monitoringu Funduszy Europejskich na stanowisku koordynator/koordynatorka projektów.

 

Zadania:

  1. koordynacja projektów i działań w ramach programu, realizacja zadań i nadzór nad budżetami, prowadzenie dokumentacji projektowej,

  2. monitoring źródeł informacji dotyczących funduszy europejskich 2014-2020,

Kategorie:
Słowa kluczowe:

"Mały OFIP" - osoby do wolontariatu potrzebne od zaraz!

Jesteśmy organizacją dla której współpraca, występowanie w interesie dobra wspólnego oraz kształtowanie sprzyjających postaw społecznych, to kluczowe priorytety działania.

Organizacja członkowska OFOP zaprasza! Międzynarodowa konferencja pt.: "Metody i techniki diagnozy potencjału zawodowego i predyspozycji młodzieży stosowanych w krajach europejskich"

Dotyczy organizacji członkowskiej: 

Centrum Społecznego Rozwoju, organizacja czlonkowska OFOP, serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji pt.: Metody i techniki diagnozy potencjału zawodowego i predyspozycji młodzieży stosowanych w krajach europejskich organizowanej przez stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju wraz z Wydziałem Zamiejscowym Uniwersytetu SWPS w Katowicach w dniu 24 czerwca 2015 roku w godzinach 10:00-14:00 w siedzibie Uniwersytetu SWPS przy ul. Techników 9 w Katowicach.

Dotyczy organizacji członkowskiej:

Zapraszamy do działania w grupach roboczych!

Jesteśmy dużą federacją, wciąż podejmujemy nowe działania, a przed nami pojawiają się coraz to większe wyzwania. Jako organizacja członkowska jesteśmy silni zaangażowaniem stowarzyszeń, fundacji i federacji zrzeszonych w OFOP. Dlatego zachęcamy Was do udziału w pracach grup roboczych w sześciu obszarach:

Słowa kluczowe:

Nowy skład Zarządu OFOP

31 maja, podczas Walnego Zebrania Członków, reprezentantki i reprezentanci zatwierdzili sprawozdania finansowe i merytoryczne, a Zarządowi udzielono absolutorium za rok 2015.

Odbyły się również wybory uzupełniające do Zarządu, w miejsce Michała Brauna. Swoje kandydatury zgłosili: Łukasz Domagała (Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT),  Bartłomiej Engelbrecht (Federacja Organizacji Pozarządowych), Piotr Nowacki (Chrześcijańska Służba Charytatywna).

Propozycja Regulaminu obrad Walnego Zebrania

Szanowne Reprezentantki, Szanowni Reprezentanci.

Publikujemy (w pliku na dole informacji) propozycję Regulaminu obrad Walnego Zebrania Członków OFOP. Zachęcamy do zapoznania się z nim przed najbliższym Walnym. Wydrukowana treść dokumentu będzie dostępna do wglądu podczas zebrania.

 

 

Wybory do Zarządu OFOP - sylwetki kandydatów

W tym roku, podczas Walnego Zebrania w dniu 31 maja 2016 r., czekają nas wybory jednej osoby do Zarządu OFOP.  Przedstawiamy do ogólnej wiadomości informacje na temat kandydatów (opracowane na podstawie nadesłanych zgłoszeń).

 

Swoją gotowosć do pracy w Zarządzie OFOP zgłosili: Łukasz Domagała (Sieć SPLOT),  Bartłomiej Engelbrecht (Federacja Organizacji Pozarządowych), Piotr Nowacki (Chrześcijańska Służba Charytatywna).

Walne Zebranie Członków OFOP - Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Zapraszamy Członków OFOP na spotkanie z Adamem Bodnarem - Rzecznikiem Praw Obywatelskich.
 
Spotkanie będzie się składało z dwóch części:
- krótkiego wywiadu z RPO, wprowadzającego nas w zagadnienia, które chcemy rozwinąć w dalszej dyskusji oraz podczas kolejnych części Walnego Zebrania Członków OFOP;

Walne Zebranie Członków OFOP - szczegóły organizacyjne

Szanowne Reprezentantki i Szanowni Reprezentanci OFOP,

Przypominamy, że już 31 maja (za dwa tygodnie) spotykamy się w Warszawie na Walnym Zebraniu Członków OFOP.  Poniżej przedstawiamy kilka kolejnych ważnych szczegółów tego wydarzenia.

 

MIEJSCE WZ

Miejscem Walnego Zebrania będzie Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie.

 

PROGRAM WZ

Zapraszamy na Walne Zebranie OFOP!

Szanowne Reprezentantki, Szanowni Reprezentanci.

Zapraszamy Was na coroczne Walne Zebranie Członków OFOP. Odbędzie się ono w wyjątkowym miejscu. Gościć będzie nas w swojej siedzibie Rzecznik Praw Obywatelskich. Tym razem spotykamy się jednego dnia, 31 maja 2016 r. Obradować będziemy od 10.30 do 16.00. 

Przystanek Partnerstwo - Strategiczna Mapa Drogowa Rozwoju Sektora Obywatelskiego

ZAPROSZENIE

Przystanek Partnerstwo - Strategiczna Mapa Drogowa Rozwoju Sektora Obywatelskiego

 

Szanowne i Szanowni!

Ponad dwa lata temu wyruszyliśmy we wspólną podróż, opracowaliśmy wspólnie kierunki, zebraliśmy potrzebny ekwipunek. Patrząc na Mapę każdy z nas wybrał obszar jaki chciałby zbadać i rozwijać, kierunek w jakim chciałby podążać.

Relacja reprezentanta: Co wydarzyło się na posiedzeniu Rady Pomocy Prawnej i Edukacji Prawnej?

Szanowni Państwo,

Jako przedstawiciele organizacji pozarządowych w Radzie Pomocy Prawnej i Edukacji Prawnej przekazujemy do Państwa wiadomości informację w sprawie przebiegu prac Rady. Drugie a zarazem pierwsze robocze posiedzenie Rady odbyło się 23 lutego 2016 r.

 

OFOP szuka pracowników/pracowniczek

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych szuka kandydatów/kandydatek do pracy w Programie Reprezentacji NGO/Europejskim oraz Członkowskim i Międzynarodowym.

Ogłoszenia, wymagania, szczegóły:

Program Członkowski i Międzynarodowy

Program Reprezentacji/Europejski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych dołączeniem do zespołu OFOP!

Oferujemy m.in.:

Kategorie:
Słowa kluczowe:

Finansowanie organizacji pozarządowych a prawo pracy - porozmawiajmy!

Wspólnie z organizacjami członkowskimi i naszymi partnerami organizujemy w najbliższym czasie dwa wydarzenia: warsztat wydobywczy (17.10) i debatę (19.10), na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

WARSZTAT WYDOBYWCZY

Program konferencji "Rok po VII OFIP - Droga do Polski Obywatelskiej"

Minął rok od ostatniego Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, nadeszła pora na nowe działania. Ponownie serdecznie zapraszamy na konferencję „Rok po VII OFIP – Droga do Polski Obywatelskiej”, która odbędzie się już 15 i 16 października w Warszawie i ujawniamy program w szczegółach.

Dla wszystkich, którzy nie mogą przyjechac na konferencję pierwszego dnia będzie prowadzona relacja na żywo na portalu NGO.pl, który objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Ruszyły konsultacje publiczne Założeń Programu współpracy MKiDN z NGO na lata 2017-2019

Zaproszamy do wzięcia udziału w konsultacjach publicznych Założeń Programu współpracy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z organizacjami pozarządowymi nalata  2017-2019

Nowe władze w OFOP!

11 i 12 czerwca odbyło się Walne Zebranie Członków. Pierwszego dnia odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Szkoła Dialogu - doświadczenia i nowe horyzonty współpracy" oraz cztery warsztaty dla reprezentantów organizacji członkowskich OFOP (warsztat z sieciowania, wizji i misji OFOP, programu członkowskiego, programu rzeczniczego). 12 czerwca odyło się Walne sprawozdawczo-wyborcze.

Kategorie:
Słowa kluczowe:

Walne Zebranie Członków OFOP - szczegóły organizacyjne

Szanowne Reprezentantki i Szanowni Reprezentanci OFOP,

Przypominamy, że już we czwartek spotykamy się w Warszawie na Walnym Zebraniu Członków OFOP. Rozpoczynamy 11 czerwca Konferencją "Szkoła Dialogu - doświadczenia i nowe horyzonty współpracy" oraz warsztatami strategicznymi, natomiast 12 czerwca odbędzie się właściwe Walne Zebranie OFOP.

Poniżej przedstawiamy kilka ważnych szczegółów tego wydarzenia.

 

Sprawozdanie merytoryczne i finansowe OFOP za 2014 rok

Zachęcamy do zapoznania się ze sprawozdaniem merytorycznym i finansowym z działalnoci OFOP-u w 2014 roku.

 

Oświadczenie fundacji Nowoczesna Polska w sprawie wykorzystywania jej nazwy do celów politycznych

Fundacja Nowoczesna Polska jest niezależną organizacją pozarządową. Nie uczestniczymy w życiu politycznym, działamy na rzecz kultury i edukacji. Od 2001 roku rozwijamy projekty edukacyjne związane z nowymi technologiami: bibliotekę internetową Wolne Lektury, program Edukacja Medialna, serwis Prawo Kultury i wiele innych projektów. Ogromnie niepokoi nas ponowne (poprzednio czynił to Janusz Palikot w 2010 roku) wykorzystywanie nazwy naszej fundacji do celów politycznych.

Wybory do Komisji Rewizyjnej OFOP - sylwetki kandydatur

Drugie z zaplanowanych na Walne Zebranie wyborów, to wybory do Komisji Rewizyjnej. Tutaj także chcielibyśmy dać naszym członkom możliwość wcześniejszego zapoznania się ze zgłoszonymi kandydaturami (opracowane na podstawie przesłanych zgłoszeń).

Do Komisji Rewizyjnej zgłosili się:

Subskrybuje zawartość