Wybory do komitetu monitoruącego Program Operacyjny Instrastrukrura i Środowisko

Poniżej informacje i załączniki potrzebne by wziąć udział w głosowaniu. Przedstawiamy również sylwetki kandydatów na członków i zastępców do komitetu monitorującego Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Są to kandydaci rekomendowani przez Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych, którzy uzyskali poparcie federacji.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy:

Poniżej informacje i załączniki potrzebne by wziąć udział w głosowaniu. Przedstawiamy również sylwetki kandydatów na członków i zastępców do komitetu monitorującego Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Są to kandydaci rekomendowani przez Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych, którzy uzyskali poparcie federacji.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy:

  1. Pobrać kartę do głosowania w wyborach do komitetu monitorującego(link);
  2. Wypełnić dane organizacji która będzie głosować(nazwa, siedziba, nr rejestru lub ewidencji, województwo);
  3. Podpisać kartę przez osoby upoważnione do reprezentowania organizacji;
  4. Zaznaczyć pary kandydatów, które chcemy poprzeć w poszczególnych kategoriach określających dane miejsce w komitecie monitorującym(można głosować tylko na 1 parę w 1 kategori!);
  5. Wypełniony skan całego formularza przesłać na adres e-mail:[email protected]. Prosimy o wpisanie w treści wiadomości: nazwy organizacji, siedziby i numeru rejestru organizacji oddającej głos.

Ważne!

Z uwagi na niewielką liczbę zgłoszeń głosowanie obejmuje jedynie wybór przedstawicieli organizacji pozarządowej działającej na rzecz ochrony środowiska oraz wybór przedstawicieli organizacji pozarządowej właściwej ze względu na rodzaj działalności objętej PO IiŚ.

W KM PO IiŚ przewidziano 1 miejsce dla przedstawicieli organizacji pozarządowej działającej na rzecz ochrony środowiska oraz 3 miejsca dla przedstawicieli organizacji pozarządowej właściwej ze względu na rodzaj działalności objętej PO IiŚ.

Poniżej karta do głosowania z listą kandydatów do komitetu PO IŚ oraz karta do głosowania z listą kandydatów  z zaznaczonymi rekomendacjami OFOP:

Informacje o liście dopuszczonych kandydatach oraz inne szczegóły znajdą Państwo na stronie RDPP.

Głosowanie kończy się o godz. 23:59 dnia 8 grudnia 2014 r.

Poniżej informacje o kandydatach popartych przez OFOP:

Joanna Furmaga (kandydatka w obszarze ochrony środowiska) – Aktywistka i menadżerka pozarządowych organizacji ekologicznych od 20 lat, koordynatorka kilkunastu projektów z zakresu rozwoju instytucjonalnego pozarządowych organizacji ekologicznych (POE) oraz społecznego monitoringu wydatkowania środków publicznych na ochronę środowiska.Obecnie prezes zarządu Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć (od 2003) oraz koordynatorka projektu „Fundusze Europejskie dla zrównoważonego rozwoju w regionach” dofinansowanego w ramach programu dla organizacji pozarządowych Obywatele dla Demokracji.

Piotr Nieznański (kandydat w obszarze związanym z programem) – działacz organizacji pozarządowych od 16 lat. W okresie 1998 – 2000 zatrudniony w WWF Niemcy, w Instytucie Obszarów Zalewowych w Rastatt. Współtwórca polskiego biura WWF. Od 2001 zatrudniony w Fundacji WWF Polska. W okresie 2001-2009 na stanowisku menadżerskim jako kierownik projektu Odra,  prowadzący biuro WWF we Wrocławiu i realizacje projektów z zakresu ochrony zasobów wodnych, wdrażania sieci NATURA 2000 w Polsce oraz zapewnienia udziału społecznego w procesach podejmowania decyzji. Przewodniczący forum współpracy NGO utworzonego przy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w ramach projektu LIFE – Poznaj swoją naturę.   

Formularz zgłoszeniowy pary

Tobiasz Adamczewski (kandydat w obszarze zgodności z Programem Operacyjnym) – ekspert ds. klimatu i energii w Fundacji WWF Polska, gdzie działa na rzecz ochrony klimatu poprzez edukację i aktywny udział w tworzeniu przyjaznego społecznie ustawodawstwa związanego z efektywnością energetyczną i energetyką odnawialną. Były członek zespołu negocjacyjnego ds. klimatu w Ministerstwie Środowiska. Doświadczenie w sektorze prywatnym zdobył, jako analityk w firmie doradczej oraz planując biogazownie rolnicze w firmie energetycznej. Jest absolwentem uniwersytetu w Toronto, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Julia Krzyszkowska (kandydatka z obszaru objętego programem) – aktywistka i koordynatorka pozarządowych organizacji ekologicznych – związana m.in. z Polską Zieloną Siecią, WWF Polska oraz WWF International. Obecnie koordynatorka krajowa ds. funduszy europejskich CEE Bankwatch Network – sieci organizacji pozarządowych z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, monitorujących działalność międzynarodowych instytucji finansowych oraz wydatkowanie funduszy UE pod kątem ich oddziaływania na środowisko. Współautorka raportu pt. „Fundusze na szóstkę. Sześć rekomendacji na ostatni etap programowania regionalnych funduszy unijnych 2014-2020 na energetykę.”, wydanego we wrześniu 2014 r.

Formularz zgłoszeniowy pary

Ponieważa w ramach danej kategorii można poprzeć tylko jedną parę, zamieszczona karta do głosowania OFOP zawiera dwie powyższe( z trzech popartych przez federację) pary do komitetu PO IŚ 2014-2020. Poniżej przedstawiamy trzecią parę popartą przez OFOP w ramach miejsca komitecie PO IŚ. W ramach tej kategorii są trzy miejsca – stąd trzy poparcia OFOP-u. Zachęcamy organizacje do podzielenia się głosami ( tylko 1 głos na 1 kategorię, np, jedna organizacja członkowska głosuje na parę B a druga na parę C) i uwzględnienia wszystkich kandydatur w tym poniższych:

Krzysztof Rytel (kandydat z obszaru związanego z programem) –  architekt, urbanista, specjalista z zakresu systemów transportowych. Założyciel Centrum Zrównoważonego Transportu. Inicjator apelu organizacji ekologicznych do KE, które zapobiegło przeniesieniu 1,2 mld euro z kolei na drogi w 2011 r. Obecnie działa na rzecz zapewnienia większych funduszy na kolej w nowych RPO. Doprowadził do zastąpienia planowanej Trasy Tysiąclecia przecinającej centrum warszawskiej Pragi domknięciem obwodnicy wewnętrznej. W Komitecie Monitorującym SPO Transport przyczynił się do zakupu kilkudziesięciu szynobusów. Autor obecnie realizowanej koncepcji modernizacji dworca Toruń Gł., analiz dla przywrócenie kolei w Tychach, szeregu koncepcji i projektów dróg rowerowych.

Marta Wiśniewska (kandydatka z obszaru objętego programem) – w III sektorze od 2001 r. (WWF, PZS, Bankwatch, Greenmind, Koalicji POE na rzecz Funduszy Unijnych).Monitoruje fundusze UE m.in. w zakresie rozwoju transportu (z uwzględnieniem kosztów społecznych i środowiskowych).Przedstawicielka OFOP w gr. roboczej ds. POIiŚ 2014-20. Przedstawicielka POE w KM RPO Woj. Mazowieckiego 2007-13. Obserwatorka w KM Fundusz Spójności 2004-06 w sektorze Transport. W Komitecie Sterującym ds. przebiegu Via Baltica (2004-09). Udział w pracach okrągłego stołu dot. obwodnicy Augustowa (2008) i w Komitecie Sterującym ds. ooś tej obwodnicy (2008-09).

Formularz zgłoszeniowy pary