Efektywność grup roboczych przy komitetach monitorujących 2007-2013

Komitety monitorujące składają się od 24 (KM Regionalnego Programu Operacyjnego woj. wielkopolskiego) po 62 członków (Komitet Koordynacyjny Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia). Nie licząc obserwatorów. Zwykle pracują podczas jednodniowych posiedzeń. Jak w takich okolicznościach przedstawiciele organizacji pozarządowych (w minimalnej liczbie 1 osoby, np. w KM PO Innowacyjna Gospodarka po maksymalnie 5 osób, np. w KM PO Infrastruktura i Środowisko, KM PO Kapitał Ludzki) mają realnie wpływać na decyzje komitetów?

Komitety monitorujące składają się od 24 (KM Regionalnego Programu Operacyjnego woj. wielkopolskiego) po 62 członków (Komitet Koordynacyjny Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia). Nie licząc obserwatorów. Zwykle pracują podczas jednodniowych posiedzeń. Jak w takich okolicznościach przedstawiciele organizacji pozarządowych (w minimalnej liczbie 1 osoby, np. w KM PO Innowacyjna Gospodarka po maksymalnie 5 osób, np. w KM PO Infrastruktura i Środowisko, KM PO Kapitał Ludzki) mają realnie wpływać na decyzje komitetów? Czy to jest w ogóle możliwe?

Zapraszamy do lektury opracowania OFOP-u pt. Grupy robocze przy komitetach monitorujących programy operacyjne 2007-2013. Analiza na półmetku okresu finansowego.

Pobierz plik pdf.