Fundusze europejskie dla Rybactwa na lata 2021-2027. Zapraszamy na wysłuchanie publiczne, które odbędzie się 6 października 2021 r.
Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) i Fundacja Stocznia we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej pod patronatem Podkomitetu KUP ds. rozwoju partnerstwa zapraszają do wzięcia udziału w wysłuchaniach publicznych dot. projektów programów, z których finansowane będą działania w ramach nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 (+2) w Polsce.
Wydarzenia realizujemy w formule on-line (z wykorzystaniem aplikacji ZOOM Webinar). Jest to forma uzupełniająca względem innych form konsultacji prowadzonych przez rząd w tej sprawie. We wszystkich spotkaniach swój udział zapowiedziała strona rządowa, w tym przedstawiciele kluczowych resortów.
Zgłoszenia do 4 października (poniedziałek), godz. 13:00
Zgłoś się na wysłuchanie >> https://www.wysluchania-nowaperspektywa.pl/program-dla-rybactwa?fbclid=IwAR0yROUHvNnbh9MQzSn25f8BSEM_B_0b47BStqXOgMML9MHuoih53rJTyBI
O wysłuchaniach
Daj się wysłuchać!
OPIS PROJEKTU PROGRAMU:
Zakładana jest realizacja działań pogrupowanych w pięć priorytetów:
Wspieranie zrównoważonego rybołówstwa oraz odbudowy i ochrony żywych zasobów wodnych (…); ochronę i odbudowę wodnej różnorodności biologicznej i ekosystemów wodnych; zwiększenie efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji CO2; propagowanie dostosowania zdolności połowowej do uprawnień do połowów; wspieranie systemu skutecznej kontroli i egzekwowania w zakresie rybołówstwa oraz pozyskiwania i gromadzenia wiarygodnych danych rybackich na potrzeby podejmowania decyzji w oparciu o wiedzę.
Wspieranie zrównoważonej działalności w zakresie akwakultury oraz przetwarzania i wprowadzania do obrotu produktów rybołówstwa i akwakultury, przyczyniające się do bezpieczeństwa żywnościowego w Unii – czyli wspieranie projektów ukierunkowanych na propagowanie zrównoważonej działalności w zakresie akwakultury, w szczególności zwiększanie konkurencyjności produkcji akwakultury przy zapewnieniu, aby działalność ta była zrównoważona środowiskowo w perspektywie długoterminowej; propagowanie wprowadzania do obrotu, jakości i wartości dodanej produktów rybołówstwa i akwakultury, a także przetwarzania tych produktów.
Sprzyjanie zrównoważonej niebieskiej gospodarce na obszarach przybrzeżnych, wyspiarskich i śródlądowych oraz wspieranie rozwoju społeczności rybackich i sektora akwakultury.
Wzmocnienie międzynarodowego zarządzania oceanami oraz przyczynianie się do zapewnienia bezpieczeństwa i czystość mórz i oceanów, ochrony na nich, a także zrównoważonego zarządzania nimi – czyli zapewnienie dofinansowania dla projektów przyczyniających się do Wzmocnienia zrównoważonego zarządzania morzami i oceanami poprzez propagowanie wiedzy o morzu, nadzoru morskiego lub współpracy straży przybrzeżnej.
Pomoc Techniczna – czyli zapewnienie systemowego wsparcia administracyjnego w realizacji programu.