Happening NGO bez barier

Happening NGO bez barier

Na ile polskie ngosy są dostępne i otwarte dla osób niepełnosprawnych? Jakie bariery czekają na osoby niepełnosprawne chcące pracować w organizacjach pozarządowych? Z jakimi trudnościami mogą spotkać się organizacje, które chciałyby mieć w swoim zespole pracownika niepełnosprawnego? Są w ogóle jakieś trudności czy może tylko stereotypy? HAPPENING NGO BEZ BARIER to działanie odbywające się ramach szkolenia „NGO bez barier. Standardy w organizacjach pozarządowych”, które  ma dostarczyć organizacjom potrzebnej wiedzy o tym jak zatrudniać osoby niepełnosprawne oraz przede wszystkim kreować wzorzec ngosów otwartych na klientów, beneficjentów i pracowników z niepełnosprawnością. Szkolenie oraz happening realizowane są przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych w partnerstwie z  Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Stowarzyszeniem Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.

CO TO?

Happening NGO BEZ BARIER to spotkanie ludzi zainteresowanych promocją aktywności osób niepełnosprawnych w trzecim sektorze. Happening będzie składał się z dwóch części, najpierw zapraszamy do odpowiednio zaadaptowanego miejsca spotkania, gdzie poprzez video instalacje oraz performance, chcemy stworzyć wyjątkową przestrzeń , która swoim oddziaływaniem wprowadzi uczestników spotkania do drugiej część happeningu, którą będzie dyskusja na temat aktywności osób niepełnosprawnych w trzecim sektorze. Rozmawiając o barierach i stereotypach związanych z tą aktywnością oraz spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na pytanie jakie jest NGO bez barier.

DLA KOGO?

Do udziału w happeningu zaproszone zostały osoby niepełnosprawne i pełnosprawne działające w sektorze pozarządowym na rzecz aktywności osób niepełnosprawnych oraz media pozarządowe i internetowe.

KIEDY I GDZIE?

Happening odbędzie się w dniu 30 czerwca 2009 o godz. 19.30 w Centrum Konferencyjno- szkoleniowym Platon przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

Choć mówi się dużo o konieczności promocji aktywności osób niepełnosprawnych, cały czas jednak chociażby obserwując polskie ulice, urzędy czy właśnie ngosy liczba osób z niepełnosprawnością aktywnych zawodowo jest daleka od ideału, również dane statystyczne pochodzące z ostatniego spisu powszechnego z 2002 roku mówiące, że w Polsce jest 5,5 mln osób niepełnosprawnych, z tego osób aktywnych zawodowo jest 733 osób, skłaniają do tego, aby mówić o aktywności osób niepełnosprawnych jeszcze więcej. Spotkajmy się, więc 30 czerwca podczas Happeningu NGO bez barier , rozmawiając przełamiemy kolejne bariery. Tutaj zaproszenie.