I zjazd II grupy – Szkoła Reprezentacji i Partycypacji Społecznej

Startuje Grupa II! I zjazd Szkoły za nami!

W dniach 16 – 17 maja 2025 r. w Platinum Hotel & Residence Wilanow odbyło się pierwsze stacjonarne spotkanie szkoleniowe II grupy Szkoły Reprezentacji i Partycypacji Społecznej. 16 przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych z 15 różnych organizacji zebrało się, by razem uczyć się zmieniać rzeczywistość.

Dzień pierwszy (16 maja) otworzył warsztat Fundacji Huba o tym, jak skutecznie współpracować z mediami w działaniach rzeczniczych. Następnie Katarzyna Sadło przeprowadziła warsztat o wyzwaniach prawnych organizacji i zaprezentowała narzędzie do samooceny kondycji NGO. Dzień zamknęła dyskusja „long table” o tym, co warto uprościć w prawie dotyczącym NGO. Wieczorem, przy kolacji w formie World Café, gościliśmy Justynę Nakielską z Habitat for Humanity Poland i Krzysztofa Mrozka z Polskiej Zielonej Sieci.

Dzień drugi (17 maja) rozpoczął się wykładem Jakuba Wygnańskiego z Fundacji Stocznia o wartościach partycypacji. Piotr Frączak poprowadził pracę nad logiką projektową i siedmioma krokami rzecznictwa, a zjazd zamknęło planowanie działań w Open Space i praca nad Indywidualnymi Planami Rozwoju.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych realizuje projekt w partnerstwie z Polską Fundacją im. Roberta Schumana, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych oraz Fundacją trzeci.org.
Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.