II zjazd i warsztaty – I grupa Szkoły Reprezentacji i Partycypacji Społ.

Podsumowanie, refleksja i nowe wyzwania! Zjazd i warsztaty I Grupy  za nami 

19 września 2025 r. uczestniczki I grupy Szkoły spotkały się na jednodniowym zjeździe szkoleniowym, a 20 września kontynuowały pracę podczas stacjonarnych warsztatów wzmacniających. Łącznie dwa dni, 14 uczestniczek i trzy realne tematy rzecznicze:

  • prawa osób uchodźczych z Ukrainy
  • dostęp do mieszkań wspomaganych dla osób z niepełnosprawnościami w Przemyślu
  • program lekowy dla osób z wrodzoną łamliwością kości

Uczestniczki formułowały cele i postulaty, pracowały nad logiką procesu rzeczniczego, budowały strategie i koalicje. Ćwiczyły narzędzia wpływu i uczyły się, jak trwać w tej pracy bez wypalenia. Bo przeciwdziałanie wypaleniu w działalności społecznej to jeden z tematów, którego w Szkole nie pomijamy.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych realizuje projekt w partnerstwie z Polską Fundacją im. Roberta Schumana, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych oraz Fundacją trzeci.org.
Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.