Kandydatury do Komisji Rewizyjnej i Zarządu – wyborcze Walne Zebranie

Zachęcamy do zapoznania się ze zgłoszeniami kandydatur na funkcje członków/kiń Komisji Rewizyjnej OFOP kolejnej kadencji:

1. FILIP CZERNICKI

Organizacja: Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych

Funkcja: Prezes Zarządu

Motywacja do kandydowania do Komisji Rewizyjnej OFOP:

Jestem przedstawicielem FUPP w OFOP od początku założenia OFOP i chętnie będę służył doświadczeniem i wiedzą prawniczą (jako doktor prawa i radca prawny) w zakresie prawidłowości działania OFOP z prawem i przepisami finansowo-księgowymi.

Jakim wyzwaniom/zagadnieniom chce Pan/Pani dedykować swoją pracę w OFOP?

Przede wszystkim zależy mi na rzetelnym i bieżącym wspieraniu Zarządu w podejmowaniu decyzji opartych na przepisach prawa i w szczególności kwestiach związanych z księgowością. Sądzę, że zadaniem Komisji Rewizyjnej powinno być nie tylko dbałość  o weryfikację prawidłowości ksiąg rachunkowych ale także dbałość o prawidłowe i zgodne z przepisami funkcjonowanie organizacji na poziomie zarządczym.

Jeśli zostanie Pan/Pani wybrana do Komisji Rewizyjnej, czy weźmie Pan/Pani udział w wyborach na funkcję przewodniczącego/przewodniczącej?

Tak

CV i pełny zakres doświadczenia zawodowego na życzenie chętnie udostępnię.

 

2. KATARZYNA SADŁO

Organizacja: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Funkcja: doradczyni Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej

Motywacja do kandydowania do Komisji Rewizyjnej OFOP:

Członkini ustępującej Komisji Rewizyjnej, z OFOP-em związana od dawna i na różnych etapach zaangażowana w jego rozmaite działania. Byłam koordynatorką partnerskiego projektu „Jawnie, przejrzyście, odpowiedzialnie. Standardy w organizacjach pozarządowych” realizowanego w partnerstwie przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych oraz Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich (obecnie Watchdog Polska), szkoliłam organizacje członkowskie OFOP-u w ramach Szkoły Partycypacji, reprezentowałam OFOP w ciałach dialogu (Komitet Monitorujący FIO), z ramienia OFOP-u jestem członkiem komisji oceniającej wnioski o dotacje w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Wspólnie z ówczesnym prezesem OFOP-u Piotrem Frączakiem opracowałam wytyczne do znowelizowanej Karty Zasad Działania Organizacji Pozarządowych, przekładając 10 postulatów na konkretne standardy i działania. Działalność OFOP-u dotyka sfer, które mnie w sektorze pozarządowym szczególnie interesują – rzecznictwa i standardów. Bycie członkiem Komisji Rewizyjnej pozwala w ramach samej organizacji pilnować najwyższych standardów działania, a także brać aktywny udział w rozwijaniu najważniejszej organizacji reprezentującej sektor pozarządowych, z którym jestem związana od 25 lat.

Jakim wyzwaniom/zagadnieniom chce Pan/Pani dedykować swoją pracę w OFOP?

W samej Komisji Rewizyjnej najważniejszym zadaniem będzie oczywiście realizowanie jej kontrolnej funkcji i upewnienie się, że sposób zarządzania organizacją odpowiada najwyższym standardom. Chciałabym też angażować się w ewentualne prace nad promowaniem standardów (w tym Karty Zasad) wśród organizacji członkowskich, oraz uczestniczyć w planowaniu i/lub realizowaniu działań monitoringowych i rzeczniczych prowadzonych przez OFOP.  Chciałabym też aby przy OFOP-ie udało się powołać długo dyskutowane ciało o charakterze interwencyjnym na wzór Komisji Etyki, która mogłaby przedstawiać stanowisko OFOP-u w głośnych medialnie sprawach mających znaczenie dla wizerunku sektora pozarządowego.

Jeśli zostanie Pan/Pani wybrana do Komisji Rewizyjnej, czy weźmie Pan/Pani udział w wyborach na funkcję przewodniczącego/przewodniczącej?

Tak. Chyba, że obecny Przewodniczący będzie kandydował.

 

3. JERZY KWACZYŃSKI

Organizacja: Oddział PTTK w Żyrardowie

Funkcja: Prezes Oddziału PTTK w Żyrardowie

Motywacja do kandydowania do Komisji Rewizyjnej OFOP:

Członek Komisji Rewizyjnej OFOP w ostatnich dwóch kadencjach OFOP, posiadanie wiedzy i uprawnień związanych z audytem i rachunkowością NGO

Jakim wyzwaniom/zagadnieniom chce Pan/Pani dedykować swoją pracę w OFOP?

Nowe technologie w pracy NGO, cloud computing – optymalizacja pracy biurowej

Jeśli zostanie Pan/Pani wybrana do Komisji Rewizyjnej, czy weźmie Pan/Pani udział w wyborach na funkcję przewodniczącego/przewodniczącej?

Tak

***

Osoby chcące kandydować do Komisji Rewizyjnej proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (pod tym linkiem)

**********

Zachęcamy do zapoznania się ze zgłoszeniami kandydatur na funkcje członków/kiń Zarządu OFOP kolejnej kadencji:

1. WERONIKA CZYŻEWSKA-WAGLOWSKA

Organizacja członkowska: Stowarzyszenie Dialog Społeczny

Funkcja w organizacji: członkini Komisji Rewizyjnej SDS, dyrektorka OFOP

Informacja o kandydatce:

Działaczka społeczna, animatorka i Obywatelka Kultury, od kilkunastu lat związana z trzecim sektorem. Pracowała w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, obecnie związana jest z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych. Działaczka Stowarzyszenia Dialog Społeczny, dawniej także ZHP. Sygnatariuszka i inicjatorka Obywatelskiego Paktu na rzecz mediów publicznych. Ekspertka w zespole ekspertów pn. „Budowa instytucji dialogu obywatelskiego”, powołanym w kwietniu 2016 roku przez Pełnomocnika Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania. Członkini I kadencji Rady Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (od 2018 r.). Członkini Komitetu Społecznego ds. Paktu dla Kultury przy MKiDN oraz zespołów eksperckich przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego ds. Programów „Aktywność Obywatelska” oraz „Domy Kultury +”.  Przewodniczyła pracom nad programem Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury oraz programem grantowym Aktywność Obywatelska. Była Członkinią Komisji ds. Kampanii Społecznych przy TVP S.A. z ramienia Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Od 8 lat pracuje w Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, od 5 lat jako dyrektorka federacji. Organizowała 2 edycje Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. W OFOP prowadziła m.in. Szkołę Reprezentacji NGO dla reprezentantów organizacji w różnych ciałach dialogu obywatelskiego oraz współorganizowała Szkołę Partycypacji Społecznej. Jako reprezentantka OFOP brała udział w pracach m.in. nad nowelizacją Ustawy o zbiórkach publicznych, Ustawą o stowarzyszeniach, kierowała zespołem pracującym nad założeniami do programu współpracy NGO z MKiDN.

Motywacja do kandydowania do władz OFOP:

Jako wieloletnia pracowniczka Biura OFOP wiem, co działa w naszych strukturach dobrze i co jeszcze można wzmocnić.

Realizując różne projekty w Federacji, a przede wszystkim organizując dwie edycje Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, zarządzajac biurem OFOP pogłębiłam doświadczenie zarządzania zespołem, pozyskiwania środków na realizację działań oraz partnerów. Chciałabym służyć dalej swoim doświadczeniem i znajomością OFOP-u w kolejnej kadencji Zarządu Federacji. Mając pamięć instytucjonalną i będąc członkiem Zespołu OFOP, wiem przez jakie procesy przechodziliśmy jako organizacja, zespół biura, jakie procedury i formy zarządzania tak dużą ogólnopolską organizacją się sprawdzają.

Dzięki wieloletniej współpracy z Federacją jestem z nią bardzo związana i zależy mi na jej rozwoju, zarówno wewnętrznym (zespół, współpraca organizacji członkowskich) jak i zewnętrznym (relacja z partnerami, wizerunek OFOP). OFOP ma duży potencjał, realizuje wiele ważnych działań i podejmuje inicjatywy ważne dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju sektora obywatelskiego i powinien dalej rozsądnie i w dostosowaniu do obecnej rzeczywistości i otoczenia realizować swoją misję.

Pomysł na działalność w OFOP:

W swojej pracy w Zarządzie Weronika Czyżewska chciałaby skupić się głównie na tematach takich jak:

  • Wypracowanie, uchwalenie i realizacja strategii rozwoju OFOP (m.in. strategia komunikacji, Programu Członkowskiego, wewnętrznych procedur funkcjonowania biura)

  • Wsparcie Dyrektora OFOP w bieżącym zarządzaniu Biurem

  • Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych (wizja tego wydarzenia, pozyskiwanie partnerów i środków, współpraca międzysektorowa i wewnątrz sektora, otwarcie na nowe formy debaty i technologie), tak aby dzięki temu wydarzeniu OFOP umocnił się instytucjonalnie, wzmocnił swoją rozpoznawalność wśród organizacji, nie tracąc przy tym misji OFIP-u, jaką jest  święto całego sektora pozarządowego.

  • Komunikacja na zewnątrz i wewnątrz organizacji, współpraca z partnerami OFOP

  • Wzmocnienie roli Karty Zasad Działania Organizacji Pozarządowych jako narzędzia i przejrzystość działań OFOP. Dbanie o przestrzeganie Karty Zasad, promocja Karty wśród NGO, dbanie o jawność i przejrzystość podejmowanych przez OFOP działań i decyzji.

 

2. DRAGINJA NADAŻDIN 

Organizacja członkowska: Stowarzyszenie Amnesty International

Funkcja w organizacji: Dyrektorka Biura

Informacja o kandydatce: 

Urodzona w Mostarze, Bośnia i Hercogowina. Mieszka w Polsce od 1994r. Absolwentka Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim (1999), Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (2002) oraz Leadership Accademy for Poland (2016). Przed objęciem funkcji Dyrektorki w Stowarzyszeniu Amnesty International w 2007r., pracowała m.in. w Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacji Partners Polska i Szkoły Liderów. W latach 2013-2016 członkini Rady Programowej Narodowej Galerii Zachęta, od 2015 roku członkini Rady Społecznej przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Od 2015 roku dwukrotnie wybierana przez dyrektorów europejskich sekcji Amnesty International do grupy nadzorującej pracę organizacji w Europie (kończy pracę w tej grupie jesienią 2019 r.)

Motywacja do kandydowania do władz OFOP:

Moją główną motywacją jest wiara w siłę i wagę organizacji społecznych i ich potencjał w wypracowywaniu konkretnych rozwiązań i projektów, które faktycznie zmieniają świat, zarówno w aspekcie lokalnym jak i globalnym. Chcę się dzielić swoim doświadczeniem, opartym na ponad 20-letnim doświadczeniu w organizacjach pozarządowych jeśli chodzi o standardy zarządzania, wzmocnienie relacji z organizacjami członkowskimi OFOP daje ku temu odpowiednią platformę. Wiem też, że mogę się wiele nauczyć z doświadczeń innych organizacji.

Pomysł na działalność w OFOP:

Z mojego punktu widzenia niezwykle ciekawym i inspirującym obszarem jest współpraca między organizacjami pozarządowymi, wymiana doświadczeń i wzajemny uczenie się. Swoją obecność w zarządzie OFOPu widzę jako okazję do wzmocnienia sektora pozarządowego poprzez inspirowanie i facylitację tej wymiany, która ostatecznie pomoże budować standardy pracy i działań organizacji. Ponadto mam nadzieję wesprzeć rzecznicze działania OFOPu, które oceniam bardzo wysoko.

3. JUSTYNA SIKORSKA

Organizacja członkowska: Związek Harcerstwa Polskiego

Funkcja w organizacji: Zastępczyni Naczelniczki ZHP

Informacja o kandydatce:

Urodzona w Gdańsku, absolwentka studiów magisterskich Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek marketing i zarządzanie), studiów podyplomowych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek pośrednictwo w obrocie nieruchomościami oraz kierunek zarządzanie nieruchomościami), studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej (kierunek kierowanie rozwojem, doradztwo zawodowe i coaching). Członkini ZHP od roku 1994. W latach 2011-2017 pełniła funkcję dyrektorki Biura Głównej Kwatery ZHP, w roku 2011-2012 była członkinią zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, w latach 2013-2017 pełniła funkcję członkini Głównej Kwatery ZHP. Od grudnia 2017 pełni funkcję zastępczyni Naczelniczki ZHP (kadencja do roku 2021). Ponadto od roku 2015 pełni funkcję kierowniczki Harcerskiego Instytutu Badawczego ZHP (jest jedną z 3 założycieli Instytutu).

Motywacja do kandydowania do władz OFOP:

Jestem pewna, że moja wieloletnia działalność i pełnienie różnych funkcji (w tym funkcji w zarządzie) w największej organizacji pozarządowej zajmującej się wychowaniem dzieci i młodzieży może być przydatne do dalszego rozwoju OFOP-u. Posiadam bogate doświadczenie w zakresie realizowania różnych projektów (wdrażanie systemów informatycznych, elektronicznego obiegu dokumentów, koordynowanie projektów edukacyjnych, wdrożenie RODO w organizacji), współpracy z wolontariuszami, planowania pracy, wsparcia struktury organizacji itp.

Pomysł na działalność w OFOP:

Jako nowa kandydatka chętnie podejmę rozmowę z całym zarządem OFOP-u na jakie potrzeby, biorąc pod uwagę moje doświadczenie i wiedzę, mogę odpowiedzieć.

Od kilkunastu lat działam i doskonalę swoje umiejętności w obszarach:

– zajmuję się szeroko pojętą administracją biurową,

– koordynuję projekty: edukacyjne, informatyczne, badawcze (w tym zarządzam budżetami tych projektów),

– zajmuję się sprawami personalnymi, przeprowadzam procesy rekrutacyjne.

4. ŁUKASZ DOMAGAŁA

Organizacja: Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT

Funkcja: reprezentant Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT (z ramienia organizacji w zarządzie OFOP), reprezentant Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, w którym pełni funkcję przewodniczącego zarządu. Prezes zarządu OFOP

Informacja o kandydacie:

Absolwent stosunków międzynarodowych Collegium Civitas. Prezes Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Z sektorem pozarządowym związany od 1999 r. Współtwórca i przewodniczący zarządu Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, działającego na terenie woj. dolnośląskiego. W latach 2008 – 2013 Prezes Sieci SPLOT, ogólnopolskiej federacji zrzeszającej centra wspierania organizacji i inicjatyw pozarządowych. Certyfikowany Trener Szkoły Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych. Uczestnik Akademii Innowatorów Społecznych Ashoka oraz International Visitor Leadership Program Departamentu Stanu USA. Od 2006 roku zaangażowany w rozwój przedsiębiorczości i ekonomii społecznej.

W latach 2013 – 2015 współpracownik Kancelarii Prezydenta RP i sekretarz Zespołu ds. Rozwiązań Finansowych i Prawnych w zakresie Działalności Społecznej i Obywatelskiej. Reprezentant OFOP w komitetach monitorujących wdrażanie funduszy europejskich w Polsce.

Motywacja do kandydowania do władz OFOP:

Widząc wyzwania i potrzeby przed jakimi stoi sektor obywatelski i nasza federacja, mając już doświadczenie pracy w biurze OFOP i pełnienia funkcji prezesa w zarządzie OFOP, jako przedstawiciel organizacji członkowskiej, chcę dalej pełnić funkcję w zarządzie federacji i służyć swoim doświadczeniem.

Pomysł na działalność w OFOP:

Chciałbym wzmocnić działalność rzeczniczą OFOPu i dalej angażować się w bieżącą działalność programową Federacji.

***

Osoby chcące kandydować do Zarządu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (pod tym linkiem).