Konferencja „Dialog – Współpraca = Zmiana”, 17 kwietnia 2015r. w Zielonej Górze

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych w Warszawie wspólnie z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum w Słubiach oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze zapraszają na  konferencję pn. „Dialog – Współpraca = Zmiana”.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych w Warszawie wspólnie z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum w Słubiach oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze zapraszają na  konferencję pn. „Dialog – Współpraca = Zmiana”.

Konferencja odbędzie się 17 kwietnia 2015r., o godz. 10.00 w Zielonej Górze, w Hotelu Ruben, Al. Konstytucji 3 Maja 1A.

 

To już rok jak zainaugurowaliśmy projekt partnerski pn. „Szkoła Dialogu – perspektywą skutecznej współpracy”, którego głównym celem jest wdrożenie modelu współpracy w samorządach województwa lubuskiego jako skutecznej metody partnerstwa w programowaniu i wdrażaniu rozwiązań w zakresie polityk publicznych.

 

Podczas spotkania będziemy mieli przyjemność gościć nie tylko regionalnych, ale także krajowych ekspertów w zakresie rozwoju lokalnego i ekonomii społecznej. Swoją obecnością konferencję ubogacą m.in. Krzysztof Więckiewicz – Dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Cezary Miżejewski – ekspert Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w zakresie ekonomii społecznej oraz przedstawiciele Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej z Warszawy, a także inni znamienici goście.

 

W trakcie konferencji będziemy chcieli przedstawić wyniki prac, które przeprowadzone były w trzech wybranych samorządach tj.:

– w Gminie Trzebiel, od lipca do grudnia 2014r. toczyły się prace, aktywnie wspomagające utworzenie jednego z ważniejszych lokalnych dokumentów – Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych. Dzięki wspólnej pracy, powstał dokument , który tworzony był w sposób partycypacyjny, z zaangażowaniem zarówno wielu społeczników (przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, radnych), pracowników gminy oraz innych lokalnych instytucji;

– w powiecie świebodzińskim, praca była nawiązaniem do powstałego partnerstwa w tematyce pieczy zastępczej. Celem prac było opracowanie pierwszego w regionie samodzielnego dokumentu, związanego ze zlecaniem usług społecznych, ale również publicznych, w obrębie rozwijania ES.

w województwie lubuskim obszarem wsparcia zostali objęci liderzy ekonomii społecznej. W związku z przyjęciem Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej i koniecznością powołania Regionalnych Komitetów Rozwoju Ekonomii Społecznej, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej jako inicjator powyższego działania w sposób innowacyjny podszedł do tego procesu. Chcąc w Komitecie mieć osoby sprawdzone i zaangażowane w działania na rzecz ekonomii społecznej już w połowie 2014r. rozpoczął budowę zespołu. W czasie półrocznej pracy członkowie Prekomitetu wypracowali model współpracy i założenia nowego organu, jego strukturę oraz podzielili zadania.

 

Serdecznie zapraszamy na konferencję, która będzie okazją do dialogu, wymiany doświadczeń oraz zapoznania się zarówno z korzyściami jak i trudnościami prowadzonych prac.

 

Udział w konferencji można zgłaszać do dnia 10.04.2015 (piątek) do godz. 12:00 na załączonym formularzu zgłoszeniowym faxem na numer: 095 7592 444 oraz mailowo: [email protected]

 

Do pobrania:

 

  1. Program konferencji
  2. Formularz zgłoszeniowy