Programy dla Zmiany: przedłużamy rekrutację do 22 marca 2015

Zespoły złożone z przedstawicieli organizacji pozarządowych i ministerstw wspólnie przygotują założenia do programów współpracy. Zostań członkiem tego zespołu! Przedłużamy rekrutację do projektu, o którym mowa tutaj 

Zespoły złożone z przedstawicieli organizacji pozarządowych i ministerstw wspólnie przygotują założenia do programów współpracy. Zostań członkiem tego zespołu! Przedłużamy rekrutację do projektu, o którym mowa tutaj 

Zgłoś się do prac zespołów, który opracują założenia do programów współpracy czterech resortów: MKiDN, MSiT, MS, MG! Cztery zespoły, a w każdym 6 przedstawicieli NGO i 6 urzędników, opracują założenia do programów współpracy oraz przeprowadzą konsultacje społeczne. Zaangażowanie w projekt od kwietnia do października 2015.

 

Projekt „Programy dla zmiany – partycypacyjne tworzenie programów współpracy z organizacjami pozarządowymi na szczeblu centralnym” ma na celu stworzenie założeń do programów współpracy organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Cztery Zespoły Konsultacyjne zostaną powołane w: Ministerstwie Gospodarki, Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Ministerstwie Sprawiedliwości.
Do każdego Zespołu Konsultacyjnego zapraszamy sześciu przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy aktywnie współpracują z ww. ministerstwami, m.in. w ciałach dialogu, biorąc udział w konsultacjach społecznych lub realizując zadania zlecone.

Wymagania wobec kandydatów:
–        udokumentowana  działalność kandydata w obszarze właściwym dla wybranego ministerstwa  (CV)
–        doświadczenie w konsultacjach społecznych i doradztwie związanym z aktami prawnymi lub strategicznymi dokumentami programowymi
–        gotowość do uczestniczenia w pracach Zespołu Konsultacyjnego od kwietnia do października 2015 r. (w tym m. in. 5 spotkań Zespołu we współpracującym ministerstwie oraz dwa 2-dniowe wyjazdy szkoleniowe).
Mile widziane referencje od 3 organizacji pozarządowych.

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 22 marca 2015 roku – decyduje data dostarczenia zgłoszenia do biura OFOP. Wypełniony formularz zgłoszenia można przesłać pocztą tradycyjną, elektroniczną lub faksem na adres:
Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych
ul. Strzelecka 3
03-433 Warszawa
e-mail: [email protected]
Numer faksu: 22 115 60 21

Dodatkowych informacji udziela Kinga Polubicka, specjalistka ds. organizacyjnych – tel. 22 416 40 30; e-mail: [email protected].

 

Załączniki do pobrania:

– formularz zgłoszeniowy
– regulamin rekrutacji
– ankieta

 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, poddziałanie 5.4.2  – Rozwój dialogu obywatelskiego