Stowarzyszenie „Możesz więcej”

Stowarzyszenie „Możesz więcej” dotychczas znane jako Społeczne Towarzystwo Pomocy Geriatrii to organizacja pozarządowa non-profit, działająca od 1990 roku na rzecz osób w podeszłym wieku.

Wizja Stowarzyszenia

Stowarzyszenie „Możesz więcej” dotychczas znane jako Społeczne Towarzystwo Pomocy Geriatrii to organizacja pozarządowa non-profit, działająca od 1990 roku na rzecz osób w podeszłym wieku.

Wizja Stowarzyszenia

„Człowiek starszy oraz osoby niepełnosprawne żyje w godnych warunkach, pozbawionych barier, są darzeni powszechnym szacunkiem, samodzielnie funkcjonują, czują się bezpieczniejsi, zdrowsi, są bardziej zadowoleni, świadomi, lepiej poruszają się w otoczeniu, biorą aktywny udział w życiu publicznym, realizują swoje zainteresowania, mają możliwość wykorzystania swojej wiedzy, doświadczenia i potencjału”

Misja

„Podejmowanie działań na rzecz poprawy jakości życia i aktywizacji osób starszych oraz kształtowanie pozytywnych postaw społecznych i wrażliwości społecznej wobec tych grup osób poprzez programy prozdrowotne, wolontarystyczne i integrację międzypokoleniową. Realizujemy ideę aktywnej i produktywnej starości oraz wspieramy uczenie się przez całe życie”

Stowarzyszenie do tej pory zrealizowało z sukcesem wiele projektów, m.in.: program pt Klub Seniora „Radość” który obecnie został reaktywowany przez samych seniorów; „Działania samopomocowe i integrujące dla osób w podeszłym wieku” – program zrealizowany w ramach konkursu dotacyjnego (BPS Urząd Miasta Stołecznego Warszawy); Cafe Senior – klub dyskusyjny – środki własne i dotacja Urzędu m.st. Warszawy; Autokarowa wycieczka z przewodnikiem „Śladami H. Sienkiewicza”; Warsztaty komputerowe dla seniorów i osób w wieku 50+; Prelekcja z zakresu: „Bankowość elektroniczna-internetowa…czy to bezpieczne?”, „Współczesna bankowość, co jak i dlaczego warto?” (Fundacja Bankowa im. L. Kronenberga); „Szlachetne zdrowie-profilaktyka w okresie jesiennym dla szczególnych grup wiekowych.”; Autokarowa wycieczka pt. „Spacer z Chopinem-dla seniorów” do Żelazowej Woli z treningiem i kursem Nordic Walking z profesjonalną trenerką (Fundacja Kronenberga w ramach Światowego Dnia Citi Dla Społeczności). W roku 2012 przeprowadziliśmy projekt pilotażowy Kolumbowie wraz z Centrum Komunikacji Społecznej a także rozpoczęliśmy cykl spotkań pt. Sztuka Drogowskazem Życia „Popołudnia z poezją”. W projektach wzięło udział blisko 300 osób.

Rok 2013 rozpoczęliśmy od spotkań z cyklu „Ja, czyli wszystko zaczyna się we mnie” oraz programu prozdrowotnego „Jeść dobrze by żyć dobrze”. Planujemy kolejne jak np. Program „Od ruchu do zdrowia po 50 roku życia”; Grundtvigprojekt polegający na badaniu przyczyn i skutków wypalenia zawodowego. Zapraszamy także na Naszą stronę internetową www.mozeszwiecej.waw.pl

Od marca 2013 r. stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego oraz członkiem OFOP.