Zapytanie ofertowe nr 2/ZZ/2023
Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych z siedzibą w Warszawie, przy ul. Szpitalnej 5/3, 00-031 Warszawa, wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zakładowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000169795, posiadającą NIP: 525-23-00-193, zaprasza do składania ofert w ramach niniejszego zapytania ofertowego.
I. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
Postępowanie prowadzone jest w formie zapytania ofertowego z wyłączeniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2023 r. poz. 1605) Wartość zamówienia poniżej kwoty 130 000 PLN (art. 2 ust. 1 pkt. 1).
II. ŹRÓDŁO FINANSOWANIA
Projekt pt.: „Prowadzenie sekretariatu Podkomitetu ds. rozwoju partnerstwa na lata 2021-2027”, wynikającej z umowy o dofinansowanie nr DSR/BDG-II/PTFE/54/23, współfinansowany w 79,71% ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PTFE 2021-2027, oraz w 20,29% z budżetu państwa.
III. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi gastronomicznej wraz z wynajmem sali konferencyjnej dla 80 osób i 3 sal szkoleniowych dla 30 osób każda w dniu 24.11.2023 r. w ramach projektu pn.: „Prowadzenie sekretariatu Podkomitetu ds. rozwoju partnerstwa na lata 2021-2027”, na podstawie umowy o dofinansowanie nr DSR/BDG-II/PTFE/54/23.
- Wymagania związane z realizacją usługi
Świadczenie kompleksowej usługi gastronomicznej wraz z wynajmem profesjonalnej sali z wyposażeniem konferencyjnym dla max. 80 uczestników o powierzchni min. 120 m² z możliwością podziału jej na 3 mniejsze sale lub 3 dodatkowych sal szkoleniowych dla max. 30 osób na część warsztatową w obiekcie na terenie Warszawy. Zakres kompleksowej usługi obejmuje:
a) wyżywienie (usługi gastronomiczne):
Uczestnikowi przysługuje wyżywienie, tj.:
- ciągła przerwa kawowa w dn. 24.11.2023 r. Przerwa kawowa ciągła bez ograniczeń z ciągłą dostępnością podczas spotkania, z uzupełnianiem brakujących składników, ustawiona na zewnątrz/wewnątrz sali konferencyjnej (decyduje Zamawiający). Przerwa kawowa składająca się z:
- kawy z min. 3 ekspresów ciśnieniowych z dodatkami typu śmietanka lub mleko do kawy,
- herbaty – 4 rodzaje (w tym czarna, owocowa, zielona, miętowa) oraz świeża cytryna w plasterkach,
- cukru i słodzika,
- wody mineralnej gazowanej i niegazowanej w butelkach o poj. 0,33l. lub 0,5l.,
- świeżych owoców sezonowych/ lokalnych, filetowanych min. 3 rodzaje,
- 100 % soków owocowych – 3 rodzaje (1 os./ min. 200 ml),
- różnych ciast – 3 rodzaje, w tym jeden rodzaj ciasta/ciastek bezglutenowy, bezmleczny, bezcukrowy,
- mix 3 rodzajów kanapek na pieczywie jasnym, ciemnym oraz wieloziarnistym,
z pastami, masłem, sałatą/kiełkami, wędliną, serami, łososiem, itp., w tym, co najmniej 1 rodzaj bezmięsny.
- obiad w formie bufetu (decyduje Zamawiający) w dniu 24.11.2023 r., składający się z:
- zupy – 2 rodzaje,
- dania głównego na ciepło 3 rodzaje, w tym wszystkie wegetariańskie,
- sałatki lub/i surówki – 3 rodzaje,
- 3 rodzajów dodatków typu: kasza pęczak, jaglana, gryczana, ryż pełnoziarnisty, warzywa gotowane, ziemniaki zapiekane,
- deseru min. 3 rodzaje, w tym jeden bezglutenowy, bezmleczny, bezcukrowy,
- napojów ciepłych: kawa, herbata, cukier, cytryna w plasterkach, śmietanka lub mleko do kawy,
- napojów bezalkoholowych:
- sok 100 %, min. 3 rodzaje w dzbankach szklanych, woda gazowana i niegazowana w butelkach, mix napojów chłodnych.
- kolacja w formie bufetu lub serwowana w dn. 23.11.2023 r. składająca się z:
- przystawek – 2 rodzaje,
- zupy – 2 rodzaje,
- dań głównych na ciepło do wyboru (3 rodzaje, w tym wszystkie wegetariańskie,),
- 3 rodzajów dodatków typu: kasza pęczak, jaglana, gryczana, ryż pełnoziarnisty, warzywa gotowane, ziemniaki zapiekane,
- sałatki lub/i surówki – 3 rodzaje,
- deseru (3 rodzaje do wyboru) w tym 1 bezglutenowy, bezmleczny, bezcukrowy,
- świeżych owoców sezonowych/ lokalnych, filetowanych min. 3 rodzaje,
- napojów bezalkoholowych (typu kawa, herbata – 4 rodzaje, w tym czarna, owocowa, zielona, miętowa), woda gazowana i niegazowana w butelkach, soki owocowe 100% min. 3 rodzaje, mix napojów chłodnych, w tym jeden rodzaj napoju chłodnego bez cukru lub o obniżonej zawartości cukru, dodatki typu śmietanka lub mleko do kawy, cukier, cytryna w plasterkach.
4) W przypadku osób ze szczególnymi preferencjami żywieniowymi, Wykonawca na prośbę Zamawiającego uwzględni sugestie dot. przygotowania specjalnego dania głównego na ciepło, np. wegetariańskiego, wegańskiego, czy bezglutenowego, które będzie podane z co najmniej 2 dodatkami (spośród powyżej wymienionych).
5) Wszystkie posiłki zapewnione przez Wykonawcę muszą być bezwzględnie świeże, przyrządzone w dniu świadczenia usługi, muszą charakteryzować się wysoką jakością w odniesieniu do użytych składników oraz estetyki podania; produkty przetworzone (takie jak kawa, herbata, soki i inne) będą posiadały odpowiednią datę przydatności do spożycia). Wszystkie posiłki/potrawy (obiad/ kolacja/ przerwa kawowa) będą stosownie opisane za pomocą estetycznie wydrukowanych wizytówek z nazwą potrawy w języku polskim. W przypadku kolacji (serwowanej) wybór posiłków na podstawie karty menu.
6) Wykonawca zapewni doświadczoną obsługę kelnerską w trakcie trwania spotkania (minimum 1 kelner na 20 osób).
b) wynajem sali konferencyjnej mogącej pomieścić max. 80 osób o powierzchni min. 120 m² od godziny 9:00 do godz. 16:00 w dniu 24.11.2023r.:
1. stoły i krzesła powinny być w ustawieniu teatralnym dla max. 80 osób;
2. sala musi posiadać zaplecze sanitarne; spełniać warunki profesjonalnej, biznesowej sali konferencyjnej pod względem wyposażenia i aranżacji; musi być klimatyzowana, z dostępem do światła dziennego z możliwością zaciemnienia;
3. sala nie może być podzielona kolumnami ani zawierać elementów spadu dachowego/ pochyleń ograniczających bądź utrudniających poruszanie się bądź ustawienie dodatkowych elementów (banerów, niestandardowych roll-upów);
4. stół prezydialny dla co najmniej 4 osób;
5. obsługa techniczna (nagłośnienie) oraz niezbędny sprzęt konferencyjny w godzinach wynajmu sal w dniach trwania warsztatów: – w sali musi znajdować się projektor multimedialny, ekran do odtworzenia prezentacji, laptop, 4 mikrofony bezprzewodowe dla uczestników warsztatów oraz tablica flipchartowa, markery, odpowiednia liczba przedłużaczy /listw z funkcją przeciwprzepięciową, bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi: Download minimum: 6 Mbit/s, Upload: 2 Mbit/s.
c) wynajem 3 salek szkoleniowych, z których każda może pomieścić 30 osób od godziny 9:00 do godz. 18:00 w dniu 24.11.2023 r.:
1. stoły i krzesła powinny być ustawione w podkowę zewnętrzną lub konferencyjnie – stoły prostopadłe dla max. 30 osób;
2. sala musi posiadać zaplecze sanitarne; spełniać warunki profesjonalnej, biznesowej sali szkoleniowej pod względem wyposażenia i aranżacji; musi być klimatyzowana,
z dostępem do światła dziennego z możliwością zaciemnienia;
3. sala nie może być podzielona kolumnami ani zawierać elementów spadu dachowego/ pochyleń ograniczających bądź utrudniających poruszanie się bądź ustawienie dodatkowych elementów (banerów, niestandardowych roll-upów).
2. Termin, miejsce i liczba uczestników warsztatów
Termin 24.11.2023 r. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian w zakresie ww. terminu, o którym mowa powyżej, w przypadku:
1. wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a które uniemożliwiają organizację warsztatów w terminie określonym w umowie i są niezawinione przez Wykonawcę, w tym w szczególności okoliczności powstające na skutek zdarzeń losowych, których przewidzenie jest niemożliwe, zaś skutki mają bezpośrednie przełożenie na sytuację Stron. Do zdarzeń losowych możemy zaliczyć:
a) zdarzenia mające charakter siły wyższej m.in. powódź, pożar, wybuch wulkanu, trzęsienie ziemi, pandemia;
b) zdarzenia związane z działaniami wojennymi lub z innymi operacjami sił zbrojnych, czyli np. akty terrorystyczne;
c) zdarzenia związane z działaniami władzy państwowej, które charakteryzują się wykluczeniem możliwości przeciwstawienia się im przez jednostkę, m.in. stan wojenny, blokady granic, zakaz importu i eksportu czy wywłaszczenie nieruchomości;
2. wystąpienia opóźnień po stronie Zamawiającego, które uniemożliwiają Wykonawcy realizację przedmiotu umowy w tym terminie odpowiednio do zaistniałych okoliczności lub opóźnień po stronie Zamawiającego.
Orientacyjna agenda warsztatów
Kolacja 23.11.2023 r. | 19:00 – kolacja |
Warsztaty 24.11.2023 r. | 8:30 – rejestracja |
9:00 – 11:30 – I część warsztatów | |
11:30 – 12:00 – przerwa dłuższa kawowa | |
12:00 – 15:00 – II część warsztatów | |
15:00 – 16:00 – obiad |
Liczba uczestników: Zamawiający przewiduje udział 80 osób; Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby uczestników warsztatów maksymalnie o 30% uczestników; ostateczna liczba osób zostanie potwierdzana przez Zamawiającego na 3 dni przed terminem rozpoczęcia warsztatów. W przypadku zmniejszenia liczby uczestników Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie wyłącznie za rzeczywistą liczbę uczestników warsztatów zgodnie z cenami wskazanymi w ofercie.
3. Pozostałe informacje
a) Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będzie odbywała się wyłącznie za pośrednictwem osób wskazanych w umowie.
b) Rozliczenie za kompleksową usługę odbywa się na podstawie faktycznie zrealizowanych usług zgodnie z przekazaną listą zawierającą liczbę osób biorących udział w spotkaniu.
c) Zamawiający zastrzega możliwość odwołania rezerwacji najpóźniej na 3 dni przez rozpoczęciem realizacji usługi bez konsekwencji finansowych
IV. WARUNKI UDZIAŁU WYKONAWCY W ZAPYTANIU OFERTOWYM
1. W celu oceny zdolności Wykonawcy do należytego wykonania zamówienia Zamawiający wymaga od Wykonawcy wykazania spełnienia następujących warunków udziału w postępowaniu:
a) w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
W celu wykazania spełnienia powyższego warunku Zamawiający wymaga od Wykonawcy wykazania, że dysponuje odpowiednim zasobem w postaci: – sali konferencyjnej z nagłośnieniem dla 80 osób dzielonej na 3 mniejsze sale szkoleniowe lub 3 oddzielne sale szkoleniowe dla 30 osób, każda; – własnym cateringiem.
2. Niespełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie odrzuceniem oferty.
V. ZAKRES WYKLUCZENIA Z MOŻLIWOŚCI REALIZACJI ZAMÓWIENIA
1. Z możliwości realizacji Przedmiotu Zamówienia wyłącza się osoby, które powiązane są z Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego. Wykonawca złoży oświadczenie o braku powiązań kapitałowych lub osobowych z Zamawiającym – załącznik nr 2.
2. Zamawiający wykluczy z możliwości realizacji niniejszego zamówienia podmioty, o których mowa w art. 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022, 835)
3. Oferta zostanie odrzucona, jeżeli Wykonawca:
a) złoży ofertę niezgodną z treścią niniejszego Zapytania ofertowego,
b) przedstawi nieprawdziwe informacje,
c) nie spełnia warunków udziału w postępowaniu.
VI. KRYTERIA OCENY OFERT
1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
Lp. | Kryterium | Maksymalna liczba punktów |
1. |
cena brutto za wykonanie kompleksowej usługi (C)* | 100 |
Sposób oceny:
„cena brutto za wykonanie kompleksowej usługi”* – ocena dla tego kryterium zostanie dokonana w oparciu o następujący wzór:
C = (C min / C x ) x 100
gdzie: C– liczba punktów w kryterium „cena brutto za wykonanie kompleksowej usługi*”
C min – najniższa cena brutto spośród złożonych ofert
Cx – cena brutto oferty badanej
*w skład kompleksowej usługi wchodzą: usługa hotelarska, gastronomiczna wraz z wynajmem sali konferencyjnej dla 80 osób i 3 sal szkoleniowych dla 30 osób każda
Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta niepodlegająca odrzuceniu, z najwyższym wynikiem punktów uzyskanych za kryteria oceny ofert opisane powyżej.
2. Obliczenia dokonane zostaną z dokładnością do 0,01 punktu (dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami matematyki.
3. Oferta nie podlegająca odrzuceniu złożona przez Wykonawcę niewykluczonego z postępowania, która uzyska największą liczbę punktów – maksymalnie 100 – zostanie uznana jako najkorzystniejsza.
4. Ocenie będą podlegać wyłącznie oferty nie podlegające odrzuceniu.
5. W sytuacji, gdy Zamawiający nie będzie mógł dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, wezwie on Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w uprzednio złożonych przez nich ofertach. W takim przypadku Wykonawca, składając ofertę zobligowany jest poinformować zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
6. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert lub innych składanych dokumentów lub oświadczeń. Wykonawcy są obowiązani do przedstawienia wyjaśnień w terminie wskazanym przez Zamawiającego.
VII. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY
1. Wykonawca składa ofertę zgodnie z wymaganiami zawartymi w zapytaniu ofertowym.
2. Ofertę należy sporządzić w języku polskim, a cenę podać w polskich złotych (PLN).
3. W toku badania i oceny ofert Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
a) wezwania Wykonawcy, w przypadku stwierdzenia uchybień formalnych w ofercie,
b) złożenia w określonym terminie stosownych oświadczeń, wyjaśnień lub dokumentów,
c) poprawy oczywistych omyłek rachunkowych w obliczeniu ceny (za zgodą Wykonawcy),
d) poprawy oczywistych omyłek pisarskich,
e) sprawdzania wiarygodności przedstawionych przez Wykonawców wykazów, danych i informacji.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty własne związane z przygotowaniem i złożeniem oferty, niezależnie od rozstrzygnięcia zapytania ofertowego.
5. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
7. Oferta powinna zawierać:
a) formularz ofertowy – zgodnie z załącznikiem nr 1
b) oświadczenie o braku powiązań kapitałowych lub osobowych – załącznik nr 2
MIEJSCE, SPOSÓB ORAZ TERMIN SKŁADANIA OFERT
1. Oferty należy składać do dnia 15.11.2023 r. do północy, drogą mailową w formie podpisanych i zeskanowanych dokumentów na adres: [email protected] (w temacie wiadomości proszę wpisać: „Zapytanie ofertowe nr 1/ZZ/2023 – Świadczenie kompleksowej usługi gastronomicznej wraz z wynajmem sali konferencyjnej i 3 sal szkoleniowych lub za pośrednictwem Bazy konkurencyjności: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/.
2. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
3. Osobą upoważnioną ze strony Zamawiającego do kontaktu z Wykonawcami jest Ewa Adamczak
4. Termin związania ofertą wynosi 10 dni od dnia określonego przez Zamawiającego jako termin składania ofert.
IX. INNE ISTOTNE WARUNKI ZAMÓWIENIA W RAMACH PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA
1. Ze względu na założenia budżetowe w przypadku, gdy kwoty przedstawione w odpowiedziach na zapytanie będą wyższe od zaplanowanych w budżecie projektu, Zamawiający zastrzega sobie prawo negocjacji z Wykonawcami, którzy nie zostali wykluczeni z postępowania. Ostateczny wybór Wykonawców, z którymi nastąpi podpisanie umów, nastąpi po zakończeniu ewentualnych negocjacji.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wycofania się lub unieważnienia niniejszego zapytania w każdym czasie bez podawania przyczyny swojej decyzji. W przypadku odwołania niniejszego zapytania Wykonawcom nie przysługuje wobec Zamawiającego jakiekolwiek roszczenie.
3. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana w ramach niniejszego zapytania, zostanie o tym fakcie poinformowany.
4. Zamawiający poinformuje o wyborze Wykonawcy zamieszczając informację na stronie internetowej Zamawiającego: https://ofop.eu/aktualnosci oraz w Bazie Konkurencyjności https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/
5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wyboru kolejnej wśród najkorzystniejszych ofert, jeżeli oferent, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, uchyli się od zawarcia umowy dot. realizacji przedmiotu niniejszego zapytania.
ZAŁĄCZNIKI znajdują się w pełnym zapytaniu: Zapytanie ofertowe 2_ZZ_2023
Załącznik nr 1 – formularz ofertowy
Załącznik nr 2 – oświadczenie o braku powiązań kapitałowych lub osobowych
Załącznik nr 3- istotne postanowienia umowy
___________________________________________________________________
Obowiązek informacyjny w związku z przetwarzaniem danych osobowych
- Administratorem danych osobowych jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (dalej: „ADMINISTRATOR”), z siedzibą: Szpitalna 5/3, 00-031 Warszawa. Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: Szpitalna 5/3, 00-031 Warszawa lub drogą e-mailową pod adresem: [email protected].
- Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem mailowym: [email protected]
- Dane osobowe są przetwarzane na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
- Przetwarzanie danych osobowych odbywa się w celu przeprowadzenia zapytania ofertowego – art. 6 ust. 1 lit. c, e RODO – dane osobowe będą przetwarzane przez Administratora do 5 lat od dnia zakończenia postępowania, zgodnie z przepisami prawa.
- Dane osobowe nie pochodzą od stron trzecich.
- Administrator nie zamierza przekazywać danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
- Administrator będzie przekazywał dane osobowe innym podmiotom, tylko na podstawie przepisów prawa, w tym w szczególności do: organów kontrolnych, a także na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych, w tym do dostawców usług teleinformatycznych.
- Osoba, której dane dotyczą ma prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz o prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
- Skargę nas działania Administratora można wnieść do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
- Podanie danych osobowych jest wymogiem udziału w postępowaniu o udzieleniu. Ich niepodanie spowoduje brak możliwości udziału w postępowaniu.
- Administrator nie przewiduje zautomatyzowanego podejmowania decyzji.